O mnie

zdjecie-ms

„Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje.”

Marek Aureliusz

 

 

Ciężko jest pisać o ludziach w taki sposób, by nie przypominało to suchej notki biograficznej, a szczególnie ciężko jest pisać o samym sobie, ale spróbuję pokrótce przybliżyć swoją sylwetkę.

Pochodzę z Górnego Śląska, a konkretniej z Zabrza. Studiowałem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, natomiast aplikację adwokacką odbyłem przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Obecnie prowadzę kancelarię adwokacką w Opolu na ul. Reymonta i z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że z pewnością jest to zawód różnorodny i ciekawy.

Adwokat z racji charakteru zawodu musi być człowiekiem wszechstronnym i orientować się w różnorodnych dziedzinach, ciągle zmieniającego się prawa. Poza prawem karnym, cywilnym i administracyjnym interesuję się prawami pacjenta i szeroko rozumianym prawem medycznym.

Wyznaję zasadę, zgodnie z którą klient nie ma być osobą, która po podpisaniu umowy traci rozeznanie w dalszym rozwoju sprawy (chyba, że taka jest właśnie jego wola). Jestem komunikatywny i dyspozycyjny, jeżeli nie odbiorę telefonu bo uczestniczę akurat w rozprawie, możesz być pewien, że oddzwonię po jej zakończeniu.

Prywatnie interesuję się historią i kryminalistyką. Lubię czytać i pochłaniam książki, chociaż z biegiem lat coraz więcej czasu poświęcam na publikacje, a coraz mniej na literaturę popularną. Nie pogardzę również dobrym filmem. Władam biegle językiem angielskim, jestem Honorowym Dawcą Krwi.

Masz problem związany z prawem? Toczy się przeciwko Tobie postępowanie, bądź zastanawiasz się czy samemu nie wytoczyć procesu? Nie rozumiesz umowy, którą masz zamiar podpisać? Zapraszam do mojej kancelarii, z chęcią pomogę.

Adwokat Marcin Smyczek