logo

O Kancelarii„Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje.” - Marek Aureliusz.

Ciężko jest pisać o ludziach w taki sposób, by nie przypominało to suchej notki biograficznej, a szczególnie ciężko jest pisać o samym sobie, ale spróbuję pokrótce przybliżyć swoją sylwetkę.

Pochodzę z Górnego Śląska, a konkretniej z Zabrza. Studiowałem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, natomiast aplikację adwokacką odbyłem przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Obecnie prowadzę kancelarię adwokacką w Opolu na ul. Reymonta i z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że z pewnością jest to zawód różnorodny i ciekawy.

Wyznaję zasadę, zgodnie z którą klient nie ma być osobą, która po podpisaniu umowy traci rozeznanie w dalszym rozwoju sprawy (chyba, że taka jest właśnie jego wola). Jestem komunikatywny i dyspozycyjny, jeżeli nie odbiorę telefonu bo uczestniczę akurat w rozprawie, możesz być pewien, że oddzwonię po jej zakończeniu.

Prywatnie interesuję się historią i kryminalistyką. Lubię czytać i pochłaniam książki, chociaż z biegiem lat coraz więcej czasu poświęcam na publikacje, a coraz mniej na literaturę popularną. Nie pogardzę również dobrym filmem. Władam biegle językiem angielskim, jestem Honorowym Dawcą Krwi.

Adwokat Marcin Smyczek

Copyright © 2024, Kancelaria Adwokacka Adwokat Marcin Smyczek